Hakkımızda

Özer Meyvecilik Tarım Gıda İthalat İhracat SAN. LTD. ŞTİ. > Hakkımızda

Hakkımızda

Özer Meyvecilik olarak, meyvecilik ve tarım ürünleri tedarik sektöründe, 8 bin metrekare alana sahip iş yerimizden çok sayıda ülkeye ihracat yapıyoruz.

Özer Meyvecilik Ticaret olarak hedefimiz, bölgede yetişen sebze ve meyveyi dondurulmuş paket haline getirerek Avrupa pazarına girebilmek.

Firmamız sezon içinde 800.000 ila 1 milyon kasa çilek işlemektedir. Bu çileğin yaklaşık 5 milyon kilogram da 3 milyon kilogramı iç ve dış piyasaya direkt tüketim için pazarlanmaktadır. Diğer bölümü de dondurma ve meyveli yoğurt gibi sanayi üretimi yapan tesislere pazarlanmaktadır. Yaklaşık 1 milyon kilogram Rusya, Romanya ve Irak’a ihraç edilmektedir.

Bölgemizin önemli ürünlerinden olan kestane, tesisimizde sezonda 100 bin - 150 bin kilogram arası işlenmektedir. Bunun %60’ı İtalya, Ürdün ve Arabistan başta olmak üzere dış ülkelere ihraç edilmektedir. Geri kalan bölümünü de firmamız iç piyasaya pazarlamaktadır. Çilek ve kestanenin dışında, nar, siyah incir, anjelika eriği ve narenciye çeşitlerini iç ve dış pazara sunmaktayız.

Tarihçemiz ve Hedeflerimiz

1993

Toptancılığa Başladık

1993 yılında Sultanhisar Salavatlı Mahallesi’nde toptancılığa başladık.

2013

İhracata Başladık

2013 yılından bu yana 8 bin metrekare alanda başta çilek olmak üzere bölgede yetişen ürünleri dış piyasaya ihraç ediyoruz.

2023

Hedef ABD ve Avrupa Pazarı

Yaklaşık 20 milyon lira yatırım ile meyvelerimizin yanı sıra bölgenin sebze çeşitlerini de fresh ürün şeklinde Amerika Birleşik Devletleri (ABD) ve diğer ülkelere ihraç etmeyi planlıyoruz.

Yönetim Kurulu

Sebile Özer
Sebile ÖzerŞirket Sahibi
Hüseyin Özer
Hüseyin ÖzerYönetim Kurulu Başkanı
İbrahim Özer
İbrahim Özerİdari İşler Müdürü
Mehmet Çiftçi
Mehmet ÇiftçiMuhasebe Müdürü
Sinem Sanlı
Sinem SanlıZiraat Mühendisi

İletişim

Lütfen bizimle iletişime geçin...

Salavatlı mah. Çifte kahveler küme evleri. No. 40, 09470 Sultanhisar/Aydın

+90 850 888 69 37 +90 542 687 88 17

[email protected]

İletişim Formu

Size tekrar dönüş yapabilmemiz için bilgilerinizi doğru giriniz...