“ÜRETİCİMİZİN KAZANCINA KATKI SAĞLAMAYA ÇALIŞIYORUZ”

Özer Meyvecilik Tarım Gıda İthalat İhracat SAN. LTD. ŞTİ. > Blog > Genel > “ÜRETİCİMİZİN KAZANCINA KATKI SAĞLAMAYA ÇALIŞIYORUZ”


Sultanhisar ve çevre ilçelerde yetişen çilek, kestane, erik, nar ve narenciye ürünlerini iç piyasanın yanısıra, İtalya, Ürdün, Arabistan, Rusya, Romanya ve Irak’a ihraç ediyoruz.

Kendine ait arazilerde de üretim yaptıklarını belirten Hüseyin Özer, “İşletmemizde bulunan tesislerde başta çilek olmak üzere, bölgenin tarım ürünlerini pazarlamaya ve üreticimizin kazancına katkı sağlamaya çalışıyoruz. Sezonda 800 bin ile 1 milyon kasa çilek işlemekteyiz.

Firmamız sezon içinde 800.000 ila 1 milyon kasa çilek işlemektedir. Bu çileğin yaklaşık 5 milyon kilogram da 3 milyon kilogramı iç ve dış piyasaya direkt tüketim için pazarlanmaktadır. Diğer bölümü de dondurma ve meyveli yoğurt gibi sanayi üretimi yapan tesislere pazarlanmaktadır. Yaklaşık 1 milyon kilogram Rusya, Romanya ve Irak’a ihraç edilmektedir.

Bölgemizin önemli ürünlerinden olan kestane, sezonda 100 bin 150 bin kilogram arası tesisimizde işleniyor. Bunun yüzde 60’ı İtalya, Ürdün ve Arabistan başta olmak üzere dış ülkelere ihraç ediliyor, geri kalan bölümünü de iç piyasaya pazarlıyoruz.

Çilek ve kestanenin dışında, nar, siyah incir, anjelika eriği ve narenciye çeşitlerini iç ve dış pazara sunmaktayız” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir