“BU YATIRIMI YAPMAK ZORUNDAYIZ”

Özer Meyvecilik Tarım Gıda İthalat İhracat SAN. LTD. ŞTİ. > Blog > Genel > “BU YATIRIMI YAPMAK ZORUNDAYIZ”

Özer Ticaret olarak 2018 ve 2023 yılları arası yatırım planları hakkında bilgiler veren Hüseyin Özer, yapmayı hedefledikleri yeniliklerle bölgede yetişen ürünlere daha fazla değer katmak istediklerini belirtti. 5 yıllık yatırım planlarını açıklayan Özer, “Günümüzde birçok ürünün blok haline gelmeden tek tek parçalar halinde dondurulması talep ediliyor. Bu dondurulmuş sistem IQF olarak adlandırılmaktadır. IQF yöntemiyle dondurulmuş ürünlere olan talep her geçen gün artmakta. Bu nedenle bizde bu yönde yatırım yapmayı hedefliyoruz. Yaklaşık 20 milyon lira yatırım ile meyvelerimizin yanı sıra bölgenin sebze çeşitlerini de fresh ürün şeklinde Amerika Birleşik Devletleri (ABD) ve diğer ülkelere ihraç etmeyi planlıyoruz. Daha uzun raf ve tüketim ömrü olan bu ürün çeşitleri bizden talep edildiği için, biz bu yatırımı yapmak zorundayız” ifadelerini kullandı.

Sultanhisar Salavatlı Mahallesi’nde 1993 yılında toptancılığa başlayan Özer Ticaret’in sahibi Hüseyin Özer, şuan 8 bin metrekare alana sahip işyerinden çok sayıda ülkeye ihracat yapıyor. Özer’in hedefinde, bölgede yetişen sebze ve meyveyi dondurulmuş paket haline getirerek Avrupa pazarına girmek var.

Salavatlı Mahallesi’nde 25 yıl önce meyve toptancılığına başlayan Hüseyin Özer, şuan orağı bulunduğu Mavim Tarım ile hizmetine Aydın-Denizli Karayolu Ayrancı Mevkisi’nde devam ediyor. 2013 yılından bu yana 8 bin metrekare bu alanda başta çilek olmak üzere bölgede yetişen ürünleri iç ve dış piyasaya ihracat yapıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir